W dniach 21-22 kwietnia 2022 r. odbędzie się 23. Banking Forum & 19. Insurance Forum. Po raz kolejny liderzy świata finansów spotkają się, aby przedyskutować priorytety sektora bankowego i ubezpieczeniowego. Wydarzenie zorganizowane zostanie stacjonarnie w The Westin Warsaw Hotel oraz ONLINE.
Wydarzenie zainauguruje debata poświęcona polityce gospodarczej i stabilności sektora finansowego w nowych uwarunkowaniach makroekonomicznych. Prelegenci omówią wpływ ataku Rosji na Ukrainę w spojrzeniu na Świat, Europę i Polskę oraz gospodarcze implikacje wojny. Kolejne panele poświęcone zostaną transformacji w kierunku ESG. Analizie poddane zostaną kwestie takie jak m.in.: cele środowiskowe i klimatyczne w dążeniu do Europejskiego Zielonego Ładu, ESG jako obszar rozwoju produktów i spółek, Green Bank oraz nowe strategie i potrzebne pola aktywności w obliczu megatrendów i zdarzeń nadzwyczajnych. Nie zabraknie również wątków technologicznych i dyskusji na temat zmian cyfrowych. Poruszone zostaną m.in. zagadnienia: nieodwracalny trend digitalizacji, praktyczne zastosowanie technologii, open data economy, przenikania się światów bankowego, ubezpieczeniowego, płatniczego, fintech, e-commerce.
Drugi dzień kongresu wyłoni tematy związane z cyberbezpieczeństwem oraz identyfikacją największych zagrożeń cyfrowych dla sektora nasilających się w czasie wojny. Kolejna część wydarzenia podzielona zostanie na dwie ścieżki tematyczne. Podcza paneli poświęconych sektorowi finansowemu prelegenci pochylą się nad obszarami związanymi z angażowaniem klientów poprzez kanały cyfrowe, postępy w platformizacji, VAS-ami jako cennym źródłem informacji o kliencie. Skomentowane zostaną także zalety współpracy banku i insurtechu w kontekście wdrożenia sprzedaży ubezpieczeń dla klientów banków.
Kolejną częścią agendy będzie debata w obszarze hiperpersonalizacji customer journey i budowania wartość dla klienta. Zgłębiony zostanie m.in. kontekst klienta a jego potrzeby, Digital First vs. Human Touch, data-driven operating model, spojrzenie na relacje z klientem MŚP. Eksperci porozmawiają na temat polityki kredytowa i pożyczkowa oraz inwestycji i oszczędności w obliczu presji inflacyjnej.
Bloki tematyczne dedykowane sektorowi ubezpieczeń zawierać będą dyskusje na temat makroekonomicznych wyzwań ubezpieczycieli wynikających z szybko zmieniającego się otoczenia biznesowego. Przeanalizowane zostaną scenariusze rozwoju branży ubezpieczeniowej, polityka cenowa, zarządzanie cenami w ubezpieczeniach, Embedded Insurance. Prelegenci rozważą nowe horyzonty na rynku likwidacji szkód oraz presję na koszty likwidacji i możliwości ich optymalizacji. Kolejnym istotnym obszarem będzie rynek pracy, w tym nowe podatki i aktualne benefity pracownicze. Omówione zostaną elementy transformacji cyfrowej opartej na sztucznej inteligencji oraz potencjał AI w ubezpieczeniach.
W tej edycji udział potwierdzili już m.in.:
- Aleksandra Agatowska, Prezes Zarządu, PZU Życie
Joao Bras Jorge, Prezes Zarządu, Bank Millennium
Teresa Czerwińska, Wiceprezes Zarządu, Europejski Bank Inwestycyjny
Iwona Duda, Prezes Zarządu, PKO BP
Przemysław Gdański, Prezes Zarządu, BNP Paribas Bank Polska SA
Wojciech Hann, Prezes Zarządu, Bank Ochrony Środowiska
Roger Hodgkiss, Prezes Zarządu, Generali
Zbigniew Jagiełło, Współprzewodniczący Rady Programowej Banking Forum
Jolanta Karny, Prezes Zarządu, Aviva
Andrzej Kopyrski, Współprzewodniczący Rady Programowej Banking Forum / Dyrektor Zarządzający Pionem Inwestycji, Polski Fundusz Rozwoju
Marcin Nedwidek, Prezes Zarządu, UNIQA
Leszek Skiba, Prezes Zarządu, Bank Pekao S.A.
Leszek Skop, Prezes Zarządu, PKO Ubezpieczenia
Jacek Smolarek, Prezes Zarządu, SIGNAL IDUNA Polska TU S.A.
Józef Wancer, Honorowy Przewodniczący Rady Nadzorczej, BNP Paribas Bank Polska SA
Kongres jest cyklicznym spotkaniem skupiającym kluczowe osobistości i spółki z sektora bankowego i ubezpieczeniowego. Jest on doskonałą okazją do debat dotyczących najistotniejszych kwestii, problemów, szans i wyzwań dla wszystkich zainteresowanych tym, co dzieje się i będzie się dziać w branży usług finansowych.
Data publikacji: