Laureaci | Spotkanie Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń 2020

Laureaci

Laureaci Konkursu edycja 2019

Laureaci:

Odbierający:

Wręczający:

Uzasadnienie:

Najciekawsza Innowacja Dla Ubezpieczeń – Zintegrowana Platforma Identyfikacji i Weryfikacji Zjawisk Przestępczości Ubezpieczeniowej
Małgorzata Ślepowrońska, Członek Zarządu UFG. Nagrodę wręczył dr Krzysztof Korus, Radca Prawny, dLK legal „Zintegrowana Platforma Identyfikacji i Weryfikacji Zjawisk Przestępczości Ubezpieczeniowej” – połączenie technologii i danych całego rynku. Wszystko to na podstawie analizy danych ubezpieczycieli – znajdujących się w prowadzonej przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny ogólnopolskiej bazie polis komunikacyjnych oraz szkód, wzbogaconych o dane z rejestrów zewnętrznych. Skutecznie ograniczy skalę zjawiska przestępczości ubezpieczeniowej w Polsce, z korzyścią zarówno dla uczciwych posiadaczy pojazdów jak i zakładów ubezpieczeń.
Najlepszy Cyfrowy Ubezpieczyciel – Link4 Agnieszka Wrońska, Prezes Zarządu, Link4 Nagrodę wręczył Jacek Szczepański, Wiceprezes Zarządu, Atende Za odważne wdrażanie na polskim rynku ubezpieczeniowym nowych technologii, które zmieniają sposób myślenia o ubezpieczeniach, oraz innowacyjnych rozwiązań, które umożliwiają budowanie i utrzymywanie długotrwałych relacji z klientami.
Najlepsza Firma Ubezpieczeniowa – Ergo Hestia Arkadiusz Bruliński, Zastępca Dyrektora Biura Komunikacji, Rzecznik prasowy Nagrodę wręczył Artur Olech, Przewodniczący Rady Programowej / CEO, hiPRO Od niemal 30 lat ERGO Hestia udowadnia, że należy do wiodących ubezpieczycieli na rynku polskim, a ostatnio również w krajach bałtyckich. Nagroda dla NAJLEPSZEJ FIRMY UBEZPIECZENIOWEJ 2018 roku to wyraz uznania dla autorskich rozwiązań ERGO Hestii oraz potwierdzenie pozycji spółki w Grupie ERGO. Kapituła nagrody doceniła ERGO Hestię przede wszystkim za szczególne osiągnięcia ubezpieczyciela w obszarze nowoczesnych i innowacyjnych technologii.
Najbardziej Przyjazny Ubezpieczyciel- PZU SA Paweł Surówka, Prezes Zarządu PZU Nagrodę wręczył Marek Zefirian, Prezes Zarządu, Starter24 PZU zapewnia swoim klientom kompleksową, łatwo dostępną i przyjazną obsługę. W ubiegłym roku powiększyło swoją sieć sprzedaży o ponad 170 nowych placówek agencyjnych, a pracownicy call-center są dostępni dla klientów 24 godziny na dobę. Dodatkowo PZU wdrożyło pre-obsługę szkód i inicjuje kontakt z klientami, którzy mogą potrzebować pomocy ze strony ubezpieczyciela. W 2018 roku Rzecznik Klienta PZU pomógł w rozwiązaniu 1000 skomplikowanych spraw, z którymi zgłosili się klienci. PZU realizuje też projekt PZU. To proste, który zmienia skomplikowany język ubezpieczeniowy w język przyjazny i zrozumiały dla klienta. Te wszystkie działania dla klientów sprawiają, że PZU jest najbardziej przyjaznym ubezpieczycielem w Polsce!
Najbardziej Innowacyjny Bank – mBank
Joanna Erdman, dyrektor ds. rozwoju kart płatniczych mBanku. Nagrodę wręczył Aleksander Naganowski, Dyrektor ds. Rozwoju Nowego Biznesu w polskim oddziale Mastercard Europe mBank jest liderem bankowości cyfrowej, który od lat proponuje klientom innowacyjne rozwiązania, by bankowanie stało się jeszcze prostsze i wygodniejsze.
Najciekawsza Innowacja Dla Banku – zafirmowani.pl
Maciej Surdyk, Wiceprezes Zarządu, Alior Bank Nagrodę wręczyła Ewa Wernerowicz, Prezes Zarządu, Vivus Finance Portal Zafirmowani.pl Alior Banku to kompleksowe narzędzie wspierające mikro i małych przedsiębiorców w prowadzeniu i rozwijaniu swojej firmy. Portal każdego roku jest rozbudowywany o nowe ciekawe funkcjonalności i dostosowywany do dynamicznie zmieniającego się świata polskiego przedsiębiorcy. To sprawia, że portal zafirmowani.pl jest jednym z najlepszych serwisów dla przedsiębiorców w Polsce.
Najbardziej Przyjazny Bank – ING Bank Śląski Piotr Utrata, Rzecznik Prasowy, ING Bank Śląski Nagrodę wręczył Paweł Borys, Prezes Zarządu, Polski Fundusz Rozwoju ING Bank Śląski to jeden z największych banków na polskim rynku. Swoją strategię biznesową realizuje z uwzględnieniem potrzeb klientów, pracowników, otoczenia społecznego i środowiska naturalnego. Podejmuje działania w wielu, istotnych dla społeczeństwa i gospodarki obszarach oraz bierze odpowiedzialność i troskę za efekty tych działań.
Najlepszy Bank – Santander Bank Polska Szymon Mercik, Chief Technology Officer. Santander Bank Polska Nagrodę wręczył Sebastian Pawlak, Senior Sales Manager, Dell Technologies 2018 rok w Santander Bank Polska był rokiem przełomowym. Bank zmienił nazwę i markę. Przejął też część detaliczna biznesu innego banku i w zaledwie 72 godziny, jako pierwszy na polskim rynku jednocześnie przeprowadził włączenie prawne i operacyjne. To oraz koncentracja na wzroście organicznym i rozwoju biznesu spowodowała, ze obecnie Santander Bank Polska zajmuje II miejsce w polskim sektorze bankowym, jest największym prywatnym bankiem w Polsce. I jeszcze w ubiegłym roku poszerzył portfel płatności cyfrowych dla swoich klientów, dając im dostęp do wszystkich dostępnych obecnie na polskim rynku w tym. Blik, Apple Pay, Google Pay, a także płatności wearables -FitBit Pay, Garmin Pay.
Wizjoner Finansów – Zbigniew Jagiełło Zbigniew Jagiełło, Prezes Zarządu, PKO Bank Polski Nagrodę wręczył Aleksander Kania, Sales Director.UiPath Lider o najwyższych kwalifikacjach. Wizjoner, który skupia się na długoterminowych celach i wyzwaniach. Autorytet w środowisku.

Zbigniew Jagiełło od 10 lat zarządza PKO Bankiem Polskim. W tym czasie zainicjował wiele projektów mających wpływ na kształt zarówno Grupy Kapitałowej Banku, jak i całego krajowego sektora bankowego.

Pod jego kierownictwem PKO Bank Polski skutecznie realizuje strategię opartą ma cyfryzacji i przechodzi szeroko zakrojoną transformację. Dzięki temu w coraz większym stopniu może budować swoje przewagi konkurencyjne wykorzystując wysoki, wykraczający poza obszar finansów, potencjał technologiczny.
Bank pozostaje niekwestionowanym liderem polskiego sektora bankowego. Nowocześnie zorganizowaną i zarządzaną korporacją, z jednej strony skupioną na potrzebach klientów, z drugiej zapewniającą maksymalizację zysków dla akcjonariuszy, z trzeciej doskonałym przykładem jak można prowadzić biznes społecznie odpowiedzialny.

Informacje logistyczne

Śledź nasze wydarzenie na bieżąco

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE w celu wysyłki informacji marketingowych dotyczących produktów lub usług Administratora i jego partnerów (aktualną listę partnerów znajdziesz tutaj). Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną zgodnie z Ustawą o Świadczeniu Usług Drogą Elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz.U. 2002 nr 144 poz. 1204) przez MM Conferences S.A. z siedzibą w Warszawie (00-241), ul. Długa 44/50 o numerze identyfikacyjnym NIP: 9522040486.Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Wyrażam zgodę na używanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego, zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004r. Prawo telekomunikacyjne (Dz.U. z 2014 r. poz. 243 ze zm.) przez MM Conferences S.A. z siedzibą w Warszawie (00-241), ul. Długa 44/50 o numerze identyfikacyjnym NIP: 9522040486. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.

Administratorem danych osobowych jest MM Conferences S.A. z siedzibą w Warszawie (00-241), ul. Długa 44/50 („Administrator”). Pana/Pani dane będą przetwarzane wyłącznie w celu wysyłki informacji marketingowych. Więcej