Laureaci | Spotkanie Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń 2023

Laureaci

Laureaci Konkursu edycja 2022

Nagrodę Specjalną Kapituły Konkursu – Prof. Gertruda Uścińska

Wyróżnienie zostało przyznane za sprawną realizację kryzysowego wsparcia dla przedsiębiorców i obywateli oraz elektronizację i automatyzację usług oferowanych społeczeństwu w okresie pandemii w latach 2020–22 i w konsekwencji rozwój e-państwa w Polsce.

Nagrodę wręczył Zbigniew Jagiełło, Współprzewodniczący Rady Programowej Banking Forum.

Dostawca rozwiązań dla ubezpieczeń – TRACTABLE

Tractable rozwija sztuczną inteligencję (AI) na potrzeby usuwania skutków wypadków i katastrof. Jej wiodące w branży rozwiązania AI cieszą się zaufaniem wielu czołowych polskich ubezpieczycieli, którzy wykorzystują je, aby pomóc swoim klientom naprawiać samochody i mienie z większą szybkością, dokładnością i wydajnością.

Statuetkę z rąk Aleksandry Agatowskiej, Prezes Zarządu PZU Życie, odebrał Aleksander Surowiak, Dyrektor Handlowy Tractable.

Najlepszy cyfrowy ubezpieczyciel – Beesafe – Grupa Compensa

Nagrodę przyznano za uproszczenie – do absolutnego minimum – procesu wyliczenia składki ubezpieczeniowej OC/AC oraz sukces rynkowy tego rozwiązania, które w pierwszym roku działania wybrało sto tysięcy Klientów.

Statuetkę odebrał Rafał Mosionek, Zastępca Prezesa Compensy. Wręczył ją Tadeusz Woszczyński, Country Manager Hitachi.

Najbardziej przyjazny ubezpieczyciel – Aviva

Aviva jest instytucja finansową z długą historią przyjaznego traktowania klienta. Kapituła Konkursowa doceniła utrzymanie bardzo wysokiego poziomu obsługi Klientów w czasach pandemii. Przeprowadzone przez Avivę badania wskazują, że po wybuchu pandemii, aż 94% Klientów oceniło ją tak samo pozytywnie lub bardziej pozytywnie niż przed jej wybuchem. Klienci chwalą dedykowanego opiekuna, responsywną komunikację w każdym udostępnionym kanale, znajomość produktów przez pracowników, transparentne warunki oraz taktowny cross- i upsell.

Statuetkę na ręce Jolanty Karny, Prezes Zarządu Aviva przekazał Artur Olech, Przewodniczący Rady Programowej Insurance Forum.

Najlepsza firma ubezpieczeniowa – ERGO Hestia

Grupa ERGO Hestia to druga co do wielkości firma ubezpieczeniowa na polskim rynku, pionier najbardziej innowacyjnych rozwiązań w tym sektorze. Co roku zapewnia ochronę ponad 3 milionom klientów indywidualnych oraz kilkuset tysiącom firm i przedsiębiorstw. W 2021 roku ERGO Hestia wdrożyła szereg znaczących zmian technologicznych. Wśród nich m.in. system ERGO biznes do obsługi rynku MSP.

Statuetkę odebrała Justyna Wajs, Członek Zarządu ERGO Hestia. Nagrodę wręczył Mateusz Majewski, Wiceprezes Zarządu na Europę Wschodnią, UiPath.

Dostawca rozwiązań dla banku – T-MOBILE POLSKA S.A.

T-Mobile Polska został doceniony za usługę Digital Risk Protection. Kapituła zwróciła uwagę na rosnącą liczbę cyberataków, a rozwiązanie Digital Risk Protection dostarcza informacje, które pozwalają na zidentyfikowanie ryzyka oraz zastosowanie adekwatnych środków w celu ich eliminacji lub mitygacji.

Statuetkę z rąk Józefa Wancera, Przewodniczącego Kapituły przyjęła Urszula Kruczek, Dyrektor Komercyjnej Sprzedaży Rynku Enterprise i Usług ICT, T-Mobile.

Najbardziej innowacyjny bank – mBank

mBank od lat jest synonimem innowacyjnych rozwiązań w bankowości. Nagroda przyznana zostaje za wprowadzanie na rynek zaawansowanych technologicznie rozwiązań, które niejednokrotnie wyznaczają kierunek rozwoju bankowości mobilnej i online. Kapituła w szczególności doceniła najszerszy na rynku zestaw dostępnych sposobów płatności mobilnych (Apple Pay, Google Pay, Fitbit Pay, Garmin Pay, Swatch Pay, Xiaomi Pay).

Statuetkę wręczył Przemysław Wojtkiewicz, Country Lead Poland Citrix. Odebrał ją Jacek Iljin, Dyrektor Zarządzający mBank.

Najciekawsza innowacja dla sektora finansowego – Aion Bank

Aion wraz z Vodeno oferują zaawansowane usługi Banking-as-a-Service w krajach Unii Europejskiej, łącznie z Polską.

Nowoczesne rachunki, karty bankowe, płatności oraz kredyty Aiona są integralna częscią produktów znanych na świecie marek i fintechow.

Firmy dzięki rozwiązaniom Aion/Vodeno zyskują znaczną przewagę w sferze e-commerce. Doświadczenia internetowe jakie dają one swoim klientom są bardziej intuicyjne, bardziej wygodne, co przekłada się na częstsze zakupy i lojalność klientów.

Statuetkę odebrał Wojciech Sass, Prezes Zarządu Aion Bank. Nagrodę wręczył Peter Grimmond, Head of Technology Sales, International Veritas.

Nagroda specjalna – Bank Pekao S.A.

Bank Pekao S.A. w 2021 r. odegrał kluczową rolę dla stabilności polskiego sektora bankowego, realizując przejęcie Idea Banku w drodze przymusowej restrukturyzacji. Była to jedna z najszybszych migracji klientów w historii krajowego sektora bankowego. Dlatego warto docenić – kierowane przez Błażeja Szczeckiego, Wiceprezesa Zarządu – Centrum IT Banku Pekao S.A., które miało wiodący wkład w sukces tego przedsięwzięcia.

Błażej Szczecki, Wiceprezes Zarządu, Bank Pekao S.A. odebrał statuetkę. Wręczył ją Błażej Janik, Dyrektor ds. realizacji kontraktów strategicznych, Limitless Technologies.

Najbardziej przyjazny bank – Bank BNP Paribas

Bank BNP Paribas to organizacja, która nie tylko dba o jakość swoich produktów i usług, ale przykłada ogromną wagę do odpowiedzialności wobec środowiska naturalnego oraz inkluzywnego podejścia do Klientów. Tytuł Najbardziej Przyjaznego Banku w Polsce otrzymuje za dostosowywanie oddziałów do obsługi Klientów z niepełnosprawnościami oraz w każdym wieku, upraszczanie komunikacji bankowej, wykorzystywanie nowych technologii w celu ułatwienia korzystania z bankowości, a także nieustanne dążenie do zwiększania zrównoważonego finansowania i wspieranie w przechodzeniu na gospodarkę niskoemisyjną.

Statuetkę z rąk Tomasza Tarasiuka, Lider Sektora Finansowego SAS Institute, przyjął Przemek Gdański, Prezes Zarządu Banku BNP Paribas.

Najlepszy bank – ING BANK ŚLĄSKI

ING Bank Śląski został wybrany przez kapitułę konkursu, która doceniła wkład Banku w rozwój polskiego rynku finansowego i działania w ubiegłym roku. W 2021 roku ING kontynuował długoterminową strategię polegającą na dostarczaniu Klientom najwyższej jakości usług. Osiągnięte wyniki komercyjne i idące za nimi wyniki finansowe pokazują, że bank dobrze funkcjonuje niezależnie od sytuacji na rynku. Zostaliście Państwo docenieni między innymi za profesjonalne podejście do klienta oraz tworzenie innowacyjnych produktów i usług, które wyznaczają nowe trendy na rynku.

Statuetkę odebrał Michał Mrożek, Wiceprezes Zarządu, ING Bank Śląski SA. Nagrodę wręczył Adrian Kurowski, Dyrektor VISA w Polsce.

Nagroda specjalna – PKO Bank Polski

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego, organizacją zaangażowaną społecznie i pełni istotną rolę w systemie społeczno-gospodarczym kraju. Bank trafnie identyfikuje wyzwania sektora bankowego, a w swoich działaniach kieruje się zasadą odpowiedzialności społecznej. W nadzwyczajnych okolicznościach związanych z agresją Rosji na Ukrainę zapewnił wielowymiarowe wsparcie uchodźcom wojennym.

Obywatelom Ukrainy zaoferował pomoc w korzystaniu z podstawowych usług bankowych na terenie Polski, rozszerzając przy tym dotychczasowe udogodnienia dla nich. Jest pierwszym i jedynym bankiem komercyjnym, który przystąpił do akcji wymiany hrywien na polskie złote. Otworzył specjalne konto swojej fundacji i w ramach projektu #PomocDlaUkrainy prowadzi powszechną zbiórkę na rzecz uchodźców, również bankowi wolontariusze otaczają ich opieką. Bezpośrednie wsparcie otrzymują rodziny pracowników funkcjonującej na terenie Ukrainy bankowej spółki KredoBank, która w warunkach wojennych utrzymuje ciągłość działania. W trudnym czasie cała społeczność grupy kapitałowej PKO Banku Polskiego działa solidarnie.

Statuetkę odebrała Iwona Duda, Prezes Zarządu, PKO Bank Polski; wręczył ją Andrzej Kopyrski, Współprzewodniczący Rady Programowej Banking Forum.

Wizjoner finansów – Paweł Borys, Prezes Polskiego Fundusz Rozwoju

Statuetka przyznana za stworzenie antykryzysowych działań PFR podczas pandemii COVID-19 – odpowiada za wdrożenie największego w historii Polski programu pomocowego dla przedsiębiorstw i pracowników w postaci Tarczy Finansowej PFR, który chronił podczas pandemii 360 tysięcy firm oraz ponad 3,3 mln miejsc pracy. Paweł Borys – wizjoner finansów, który zrealizował reformę polskich instytucji rozwojowych w ramach Grupy PFR z aktywami ponad 300 mld zł (66,6 mld euro) oraz jako prezes zarządu stworzył Polski Fundusz Rozwoju, który w ciągu pierwszych 5 lat działalności zrealizował inwestycje i udzielił finansowania o wartości ponad 70 mld zł (ponad 15 mld euro).

Statuetkę wręczyła Teresa Czerwińska, Wiceprezes Zarządu Europejskiego Banku Inwestycyjnego.

Ważną częścią wydarzenia była rozmowa z Józefem Wancerem, Honorowym Przewodniczącym Rady Nadzorczej BNP Paribas, Przewodniczącym Kapituły i Honorowym Przewodniczącym Banking Forum, obchodzącym swój jubileusz. Osią dyskusji była autobiografia Józefa Wancera: „My Way. Wspomnienia”. Rozmowę poprowadził Zbigniew Jagiełło, Współprzewodniczący Rady Programowej Banking Forum.

Śledź nasze wydarzenie na bieżąco

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE w celu wysyłki informacji marketingowych dotyczących produktów lub usług Administratora i jego partnerów (aktualną listę partnerów znajdziesz tutaj). Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną zgodnie z Ustawą o Świadczeniu Usług Drogą Elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz.U. 2002 nr 144 poz. 1204) przez MM Conferences S.A. z siedzibą w Warszawie (00-193), ul. Stawki 2 o numerze identyfikacyjnym NIP: 9522040486.Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Wyrażam zgodę na używanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego, zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004r. Prawo telekomunikacyjne (Dz.U. z 2014 r. poz. 243 ze zm.) przez MM Conferences S.A. z siedzibą w Warszawie (00-193), ul. Stawki 2 o numerze identyfikacyjnym NIP: 9522040486. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.

Administratorem danych osobowych jest MM Conferences S.A. z siedzibą w Warszawie (00-193), ul. Stawki 2 („Administrator”). Pana/Pani dane będą przetwarzane wyłącznie w celu wysyłki informacji marketingowych. Więcej