Konkurs | Spotkanie Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń 2019

Konkurs

Liderzy Świata Bankowości i Ubezpieczeń

NAJLEPSZY BANK – ING Bank Śląski

ING Bank Śląski jest jednym z największych banków w Polsce – inspiruje klientów do podejmowania trafnych decyzji finansowych dostarczając narzędzia, dzięki którym bankowość staje się przyjazna i transparentna. A potrzeby klienta, jakość obsługi, innowacyjne produkty i usługi – to obszary, na których bank się skupia w swojej działalności i dzięki którym wzmacnia swoją pozycję konkurencyjną. Karta wielowautowa jest jedną z innowacji wprowadzonych w zeszłym roku.

NAJCIEKAWSZA INNOWACJA DLA BANKU – mobiRATY: rozwiązanie mobilne digitalizujące tradycyjną sprzedaż kredytów offline zbudowane w Alior Banku

Nagroda w kategorii NAJCIEKAWSZA INNOWACJA DLA BANKU została przyznana dla Alior Banku w uznaniu za aplikację mobilną czyniącą obsługę kredytową w kanałach offline w całości zdigitalizowaną, bez ani jednej kartki papieru. Aplikacja czyni proces kredytowy szybkim i prostym, Użytkownik może wykonać w czasie poniżej 3 min. dzięki m.in. automatycznym opcjom pozyskania danych czy podpisie Klienta na ekranie urządzenia mobilnego.

NAJBARDZIEJ INNOWACYJNY BANK – Bank Millennium

To bank, który rozumie, jak bankować w XXI wieku. Jest liderem bankowości cyfrowej, wyróżnia go innowacyjny sposób myślenia i najnowocześniejsze projekty tworzone wewnętrznie przez silny zespół IT. Wśród innowacyjnych rozwiązań banku znajdziemy ubezpieczenia i zakup biletów komunikacji miejskiej w aplikacji mobilnej, a także pomoc w zakupach. Platforma zakupowa goodie, wewnętrzny start-up banku, w niewiele ponad rok od uruchomienia odnotowała 150 tys. pobrań. To wykraczający poza bankowość projekt przyszłości.

NAJBARDZIEJ PRZYJAZNY BANK – Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Barlinku

„Dołącz do znajomych”, to hasło GBS Banku, które stanowi kierunkowskaz do przyjazności, dla pracowników i klientów GBS Banku. Oznacza ono, że klienci traktowani są w sposób typowy dla znajomych. Klienci cenią sobie nawiązywanie bliskich i trwałych relacji oraz transparentność oferty GBS Banku.

NAJLEPSZA FIRMA UBEZPIECZENIOWA – Ergo Hestia

Dla ERGO Hestii za wyznaczanie trendów na polskim rynku ubezpieczeń. Za gwarancję jakości popartą zadowoleniem klientów.

NAJCIEKAWSZA INNOWACJA DLA UBEZPIECZEŃ – AXA Ubezpieczenia TUiR we współpracy z ProService Finteco (Przewidywania decyzji klienta dotyczącej pojazdu zastępczego w zdarzeniu OC)

Najciekawszą innowacją w ubezpieczeniach jest wdrożenie pilotażowe wykorzystania algorytmów sztucznej inteligencji w procesie likwidacji szkód OC. Umożliwia ono optymalizowanie kosztów pojazdu zastępczego w oparciu o przewidywaną decyzję klienta.

NAJBARDZIEJ PRZYJAZNY UBEZPIECZYCIEL – Warta

„… otrzymuje Warta między innymi za wykorzystywanie nowych i użytecznych technologii podnoszących komfort klientów w newralgicznym procesie, jakim jest likwidacja szkód. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom staje się on dla klientów szybszy i przyjaźniejszy

NAJLEPSZY CYFROWY UBEZPIECZYCIEL – TU Europa

wykorzystanie nowoczesnych technologii do skutecznej transformacji biznesu oraz kreowanie nowych trendów rynkowych w zakresie cyfrowych produktów i obsługi klienta”.

WIZJONER FINANSÓW – Franz Fuchs

Pan Franz Fuchs, Dyrektor Generalny Vienna Insurance Group w Polsce i członek zarządu Grupy VIG, związany z polskim rynkiem ubezpieczeń od 15 lat. Zagorzały promotor unikalnej strategii multibrandingowej. Dzięki Jego osobistemu zaangażowaniu Polska stała się liderem innowacji w Grupie, szczególnie w zakresie projektów związanych z cyfryzacją.

Wielka Gala Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń

Liderzy Świata Bankowości i Ubezpieczeń

Kapituła Konkursu

Śledź nasze wydarzenie na bieżąco